Skutki nadmiernego korzystania z gier komputerowych

Skutki nadmiernego korzystania z gier komputerowych

Gry komputerowe pozwalają graczom na zastępczo przygody większych niż życie w środowiskach począwszy od galaktyk uncharted światach fantasy, wywołując czasy średniowiecza. Gry z umiarem może zapewnić rozrywkę i katharsis ucieczki i gry online oferuje ludziom szansę, aby zaprzyjaźnić się z graczami na całym świecie. Jednak gdy osoby gry komputerowe transformacji z hobby w obsesję, to dokładnie ogromne konsekwencje społeczne i psychologiczne. Nadmierne komputer gry gra może zburzyć kariery zawodników lub akademickich występów, a także wymagających stromych przejazd w relacjach osobistych.

Potencjał uzależnienia

Psychoterapeuta Hilarie pieniężnych zauważa gry komputerowe mogą powodować mózgu, zwiększają produkcję dopaminy, neuroprzekaźnika, który stymuluje przyjemności. Nadmierne gry gra warunków graczy aby grać dla szczytu dopaminy, co skłoniło tych graczy do zaniedbywania wszystkich innych aspektów ich życia. Richard Ries, profesor psychologii na University of Washington, ostrzega, że nie tyle badania były prowadzone na intensywne granie do sklasyfikowania tego zachowania jak nałóg, stwierdzając, że zawód lekarza ma tendencję do Zobacz gry komputerowe nadmiernego jako kompulsywnych zachowań.

Fizyczne problemy

W 2008 roku biuletyn dla American Medical Association Dr Ronald M. Davis ww badanie szwajcarski, który stwierdził, że dla dzieci co godzinę spędził grając gry komputerowe każdego dnia, ich ryzyko otyłości dwukrotnie. Oprócz skutków długotrwałego działania siedzący tryb życia KidsHealth zauważa, że wiele gier komputerowych wymagają powtarzające się ruchy od graczy, które naciskać na stawów, ścięgien i mięśni, zwiększenie ich ryzyko cierpienia i urazów stres, takich jak zespół cieśni nadgarstka i ścięgien. W ich papieru "pracy z graczy: implikacje dla doradców," Gerra W. Perkins i jej współautorami należy pamiętać, że komputery gry migające obrazy może powodować napady padaczkowe, nawet w graczy bez wcześniejszej historii tego drgawki.

Wkład do zachowań agresywnych

Wpływ brutalnych gier na zachowanie graczy pozostaje kontrowersyjny temat wśród naukowców. Na łamach "Przeglądu psychologii ogólnej", Christopher J. Ferguson, Ph.D., zauważyć, że mimo początkowych obaw nad przemocy grami komputerowymi, naukowcy odkryli, że dzieci, którzy wychował się z gier wideo nie wykazują wzrost agresji jako całości. Patrick Markey, Ph.D., ostrzega, że brutalne gry wydają się nasilać agresywnych skłonności w graczy z konkretnych osobowościowe. Za pomocą modelu 5-czynnik osobowości, Markey stwierdziła, że graczy, którzy zdobyli niskie poziomy i sumienność, podczas rejestracji wysoki poziom nerwicy, były może wykazywać wzrost agresji po grając w gry, które nagrodzone gwałtowne zachowanie. Dr L. Rowell Huesmann z University of Michigan postulaty że przemocy grami komputerowymi może mieć wpływ na dzieci bardziej subtelnie, znosi nadwrażliwość je do przemocy w czasie i wpływania na ich wierzyć przemocy jest dopuszczalną metodą rozwiązywania problemów.

Wycofanie społeczne

Masowo multiplayer online role-playing gry wymagają często znaczne skrócenie czasu zobowiązań z graczy do opracowania alter ego i postępu poprzez otwarte światów. Wielu graczy przyłączyć gildii, kolektywów graczy w grze, i relacje, które gracze rozwijać online może mieć pierwszeństwo przed ich rzeczywistych relacji i zobowiązań. Środków pieniężnych zauważa, młodych graczy może poświęcić się tak dużo do gry ich zaniedbania zajęć, sabotować ich kariery akademickiej i perspektywy zatrudnienia.