Rzeźba w drewnie i ostrzenie narzędzi

Rzeźba w drewnie i ostrzenie narzędzi


Rzeźba w drewnie narzędzia zostały wykorzystane przez wieki stworzyć meble i detale architektoniczne. Narzędzia są używane do projektowania dekoracyjne wzory poprzez szlifowanie, dłutowanie i polerowania. Ubytki i carving noże, a także zasilania ręczne narzędzia rzeźbiarskie może służyć do przyspieszenia procesu rzezbiarstwa. Ostrzenie narzędzi są również powszechnie wykorzystywane w obróbce drewna aby drewno rzeźba narzędzia, same ostre i w dobrym stanie.

Ubytki

Ubytki są jednym z najbardziej, jeśli nie, najczęściej używane narzędzia do rzeźbienia w drewnie. Pochodzą one w wielu kształtach i rozmiarach, a ich krawędzie tnące zazwyczaj wahają się od około 1/8-calowe do 3 1/2 cala. Każdą krawędź cięcia mogą mieć także różne łuku od płytkich na średni lub głęboko, i chwyt krawędzi cięcia może być proste lub wygięte. Końcówki oderwać może być w kształcie litery v, owalne lub fishtail w kształcie, które są używane do tworzenia inaczej kształcie kawałków na powierzchni drewna.

Piły dwuręczne

Dłuta są podobne do ubytki, chyba że posiadają tylko płaskie krawędzie tnące w przeciwieństwie do wielu różnych kształtach, które ubytki mogą wziąć. Dłuta są używane do cięcia głębokich zagłębieniach do drewna jak również rzeźba rogi i dodawanie wierszy szczegółów na boki drewno i powierzchnie. Z dłuta jak z drewna narzędzia rzeźbiarskie, ogólne przekonanie że wyższej jakości, bardziej kosztownych narzędzi zatrzymać ostry już i skuteczniejsze.

Jednoznacznie klasyfikowane

Jednoznacznie klasyfikowane są ostrzenie narzędzi używanych do krawędzie dłuta do ostrych i w optymalnym porządku pracy. Osełki z grubej i pięknej twarzy zapewnia wszechstronność, tak, że nudne narzędzia można najpierw zaostrzony z grubej stronie i dopracowywane z pięknej twarzy kamienia. Narzędzia są po prostu zepchnięte na powierzchni kamienia pod kątem 25 stopni w ruchu po okręgu. Podczas ostrzenia jest kompletny, narzędzie powinno być ostry, dzięki czemu może zapewnić bardzo precyzyjne cięcia.

Pilniki i tarniki

Drewna Pilniki i tarniki są narzędzia używane do końcowego wykończenia cięcia w powierzchnię rzeźby w drewnie. Są one drobne narzędzia, które służą do dodawania zawiłe szczegóły do drewna. A także Pilniki i tarniki carving noże może służyć do przystanku cięcia, do golenia cienkich warstw drewna kawałku w toku i zaokrąglić krawędzie. Whittlers sprzyjają carving noże, zwany chip rzeźba noze, ubiory z małych, precyzyjne cięcia w kształcie litery v. Grawerowanie można osiągnąć moc rzeźbienia narzędzi, takich jak maszyny do rytowania ruchu posuwisto-zwrotnym i obrotowe.