Różnice pomiędzy Pakistanem idealna USA

Różnice pomiędzy Pakistanem idealna USA

Polska i USA są zarówno demokracji konstytucyjnych, jądrowej uprawnień i znana ich kultury religijnej. Poza te podobieństwa, od postawy wobec kobiet do edukacji do sportowych preferencje Pakistan i USA są tak daleko od siebie kulturowo, ponieważ są one geograficznie. Tylko przez dokładać starań, aby zrozumieć, docenić i uczyć się od ich różnice można obywateli takich niejednorodnych światów znaleźć pokój i szacunek dla innych.

Religia

Najbardziej oczywistą różnicę pomiędzy Pakistanem i USA jest religia. Dziewięćdziesiąt siedem procent Pakistańczyków są muzułmanami, oficjalnym religii i raison d'etre. Siedemdziesiąt siedem procent muzułmanów pakistańskich są sunnici, a 20 procent szyitów. Choć kraj jest oficjalnie pluralistyczne, 78.4 procent Amerykanów zidentyfikować jako chrześcijan, 51.3 procent tych jako Protestant i 23,9 jako katolicki. Religijne różnica ta ma wpływ na wszystkie różnice między krajami.

Rząd

Pakistanu system rządu jest rzeczywiście bardzo podobne do USA na wiele sposobów, ponieważ obie są konstytucyjnym Republiki Federalnej. Pakistan's największe różnice polityczne z USA leżą w zarezerwowanych miejsc w rządzie i brak rozdziału państwa i religii. 342-siedziba Zgromadzenia Narodowego, równoważne do Izby Reprezentantów Ameryki, ma 272 miejsc otworzyć głosowaniu powszechnym, 60 zarezerwowany dla kobiet i 10 dla mniejszości. Również wiele pakistańskich prawa opiera się na prawo islamskie, pojęcie cudzoziemca do Amerykanów.

Kultura i edukacja

Pakistańska kultura opiera się na Islam, czasami wzmocnione przez rząd. Na przykład alkohol, nielegalne w świetle prawa islamskiego, jest nielegalne w Pakistanie, a także blasphemy. Amerykańska kultura jest głównie świeckich. Religijnie inspirowanych zakaz ruchu w Ameryce był nieudanego eksperymentu, która trwała w latach 1920-1933, i tam bana na bluźnierstwo naruszyłaby pierwszą zmianę Konstytucji. Krykiet jest najbardziej popularnym sportem Pakistanu; Ameryka jest piłka nożna. Pakistańczycy otrzymują mniej edukacji niż Amerykanie, i to widać w porównaniu cena umiejętności. Pakistan jest 49,9 procent; Ameryka jest 99.

Kobiety

Pomimo tego, że 70 zarezerwowanych miejsc w Zgromadzeniu Narodowym i miał kobietą premierem w Benazir Bhutto, kobiet w Pakistanie nie ma prawie tyle samo praw jako amerykańskich kobiet, zwłaszcza na wsi. Młode dziewczyny są sprzedawane w wirtualnym niewolę przez ich rodzin lub ofiarował do rozstrzygania sporów między rodzinami lub podtrzymać Honor rodziny. Gwałt jest wspólne środki rozstrzygania wynik. Takie praktyki są niespotykane w nawet najbardziej do tyłu amerykański regionów.