Poczucie własnej działalności dla niemowląt idealna dziecięce

Poczucie własnej działalności dla niemowląt idealna dziecięce


Poczucie lub poczucie tożsamości, zaczyna się rozwijać od urodzenia i trwa przez całe życie, teoria, która rozpoczęła się psycholog Erik Erikson w początku XX wieku. Rodzice i nauczyciele mogą zachęcać niemowląt i małych dzieci, aby rozwijać poczucie własnej za pomocą prostych, codziennych czynności. Działania te są proste, ale skuteczne w fundamenty pod przyszły rozwój.

Niemowląt

Dzieci szybko uczą się poprzez interakcje z ludźmi i ich środowiskiem. Nawet na tak wczesnym etapie rozwija się poczucie własnej. Noworodków zacznie się pojawiać wyjątkowe osobistości w pierwszych miesiącach życia. Sympatie i antypatie zaczynają się rozwijać, a dziecko zaczyna reagować na ludzi, dźwięki i materiały. Rodzice i opiekunowie mogą wspierać rozwój poczucie po prostu poprzez reagowanie na dziecko i zapewnienie mu kochający i bezpieczne środowisko. Działalność na tym etapie są tak proste, jak uśmiechnięty gdy niemowlę uśmiecha. Jak dziecko dorasta i mogą komunikować się bardziej wyraźnie poprzez gesty, rodzic lub opiekun może nadal tych działań odpowiadając na wnioski przekazane przez niemowlę.

Poszukiwania

Jak dziecko wchodzi poszukiwania etapie maluch staje się ważną działalnością dla rozwoju poczucie własnej. Rodziców i nauczycieli powinno zachęcić malucha do odkrywania i badania niezależnie. Mimo, że małe dzieci nadal potrzebują bezpieczeństwa rodzica lub nauczyciela w pobliżu, niezależności nowy znaleziono wymaga również dorosłych do zestaw rozsądne granice. Działania mające na celu wspieranie badań może zawierać proste wycieczki lub grać dat, gdzie maluch ma możliwość poznawać nowe miejsca, lub gry, gdzie maluch wygląda dla konkretnego obiektu w pokoju.

Wyrażenie

Małe dzieci są również zaczynają wypowiadać się ustnie i poprzez wymyślonej gry. Wyjątkowa osobowość dziecka poprowadzi działania najlepiej nadaje się do poszczególnych dzieci, ale dorosłych może zachęcić malucha wyrażania siebie i rozwijać jej wyjątkowe poczucie własnej. Dostarczanie zabawek, które zachęcają do wymyślonej gry jest zalecane przez organizacje takie jak Sojusz do dzieciństwa. Maluch może zagrać w domu i naśladować jej rodziców, albo ona może wolą udawać, że do lekarza i nauczyciela. Niezależnie od preferencji, rodzic lub opiekun będzie zaangażowany w play i zachęca do tej gry i wyobraźni poprzez granie. Ustne wyrażenie można wspierać poprzez mówienie, czytanie książek i gadasz z malucha książka lub śpiewanie piosenek.