Objawy kamieni żółciowych u dzieci

Objawy kamieni żółciowych u dzieci

Pęcherzyk żółciowy jest mały narząd, który posiada żółci. Znajduje się on tuż pod wątroby i trzustki i wątroby sprawia, że system dróg żółciowych. Tych narządów pomoc produkcji i przechowywania żółci i enzymy, które pomagają organizmowi rozbicia tłuszczów w wątrobie. Kamienie żółciowe są bardziej powszechne u osób dorosłych, ale dzieci mogą rozwijać je. Chociaż każde dziecko może rozwijać się kamieni żółciowych, według Seattle Children's Hospital, dzieci z problemami dziedziczną krwi, otyłości lub w rodzinie kamica żółciowa są na większe ryzyko. Kamienie żółciowe są cząstki stałe, które tworzą w żółci i może wahać się w wielkości od jako małych jak ziarnko piasku do tak duży, jak piłeczki do golfa. Podczas gdy większość kamieni żółciowych są objawowe i nie powodować problemy, jeśli istnieje wiele z nich lub jeden duży, to może powodować dyskomfort.

Ból brzucha

Zgodnie z eMedicine zdrowie ból w prawym górnym rogu jamy brzusznej jest Najczęstszym objawem kamieni żółciowych u dzieci. Ból związany z kamieni żółciowych zintensyfikuje po dziecko zje posiłku tłuszczowego, bo tłuszcz w żywności powoduje pęcherzyka żółciowego do umowy. Wzmożony ból może trwać kilka godzin i będzie zwykle ustępują jego własne. Jednak ból wróci z każdym ataku pęcherzyka żółciowego.

Ból pleców

Ponieważ starsze dzieci są w stanie zidentyfikować ich ból łatwiejsze, mogą narzekać na ból pleców ból lub ramię. To będzie towarzyszyć ból w obszarze górnej prawej brzucha.

Nudności

Jeśli kamienie żółciowe przenieść z pęcherza moczowego, może spowodować zablokowanie jednego Przewody łączące do pęcherzyka żółciowego, trzustki czy wątroby. Może to spowodować dziecka mieć uczucie nudności i w niektórych przypadkach wymiotować. Jeśli wymioty nadal wszelki dłuższy okres czasu, może to prowadzić do ciała dziecka staje się odwodniona. Więcej płynów niż normalne powinny być spożywane zachować odpowiednio uwodniony ciała.

Gorączka

Gorączka jest naturalny sposób powiedzenia, że coś jest nie tak. Może wystąpić w każdej chwili organizm walczy z infekcją i może być również oznaką że gallstone powoduje problem gdzieś w organizmie. Gorączka zwykle towarzyszą inne objawy, i jeśli dziecko jest podejrzenie na kamicę żółciową, USG mogą być wykonane przez lekarza na potwierdzenie warunku i odpowiednio traktować go.

Żółtaczka

Żółtaczka jest żółtawy odcień oczu i skóry. Jest to spowodowane przez wysokie poziomy bilirubiny we krwi. Bilirubina jest wydalane z żółcią, więc jeśli kamienie żółciowe są staje się problemem, to może zrobić skóry dziecka mają żółtawy odcień, który może się również pojawić w białych oczu.