Jakie są przyczyny zmniejszyła się liczba płytek?

Jakie są przyczyny zmniejszyła się liczba płytek?


Płytek krwi, bardziej znany jako płytek krwi, są fragmenty komórek, które krążą we krwi. One pomocy w krzepnięciu krwi. Mała liczba płytek krwi może prowadzić do nadmiernego krwawienia; i odwrotnie gdy zebrać za dużo płytek krwi w naczyniach krwionośnych, skrzepu krwi może prowadzić do udaru mózgu i zatorowości płucnej. Termin medyczny określający mała liczba płytek krwi jest Małopłytkowość, i może to być spowodowane przez wiele warunków i kilka leków.

Niedobory składników odżywczych

Niedobory składników odżywczych może powodować mała liczba płytek krwi. Witamina B12 i kwas foliowy są zarówno uczestniczących w produkcji i konserwacji płytek krwi. Weganie są szczególnie wrażliwe na niedobór witaminy B12, bo tego składnika odżywczego znajduje się tylko w białka zwierzęce. Kobiety ciężarne potrzebują dodatkowych kwas foliowy do utrzymania zdrowej ciąży. Multiwitamina wysokiej jakości będzie zazwyczaj leczyć te braki.

Zakażenie

Zakażeń, które wpływają na krew są szczególnie prawdopodobne, spowodować mała liczba płytek krwi. Posocznica, niektóre wirusy i ogólnoustrojowe zakażenia wirusowe lub bakteryjne są wszystkich potencjalnych sprawców. Bakteryjne zakażenia E. coli może powodować rzadkiej choroby zwanej zespołem hemolityczno mocznicy. Ta choroba niszczy płytek krwi i krwinek czerwonych i zaburza czynności nerek.

Leki

Mayo Clinic raporty leki, które mogą zmniejszyć liczby płytek krwi, ".. .include heparyny, chinidyna, chinina, sulfonamidy zawierające antybiotyki, leki przeciwdrgawkowe i sole złota." Leki te zmniejszają płytek krwi przez wywołania reakcji układu odpornościowego, który niszczy płytek krwi.

Ciąży

Ciąża powoduje, że mała liczba płytek krwi w około 8 procent ciąż, według Dr Enrique Vera Vazquez, Epidemiologia odniesienia. Jest to prawdopodobnie ze względu na fakt, że płytki krwi mają krótszy okres użytkowania podczas ciąży. W przypadkach związanych z ciążą Małopłytkowość płytek zwykle powrót do normalnej kilka tygodni po porodzie.

Choroby autoimmunologiczne

Niektóre choroby autoimmunologiczne przyczyniają się do mała liczba płytek krwi, w tym toczeń i reumatoidalne zapalenie stawów. Te warunki powodują że organizm atakuje zdrowych tkanek, w tym płytek krwi.

Małopłytkowość samoistna

Małopłytkowość samoistna (ITP) jest, gdy osoba liczba płytek krwi jest niskie bez wyraźnego powodu. Mayo Clinic zaznacza, że to może być nieprawidłowa reakcja immunologiczna, w której ciała osoby misidentifies płytek krwi jako zagrożenie i następnie atakuje je.