Jakie są przyczyny demencji starczej?

Jakie są przyczyny demencji starczej?

Według stowarzyszenia Alzheimera istnieje około 5,3 mln osób z chorobą Alzheimera i demencji starczej pokrewnych w Stanach Zjednoczonych i ponad 27 milionów na całym świecie cierpi na te warunki. Koszt opieki starczej demencji szacuje się 205.0 mld zł rocznie. Istnieje ponad 50 warunki, które powodują otępienia starczego. Jedna osoba może mieć więcej niż jedną z form demencji starczej. Omówione tu są bardziej powszechne przyczyny demencji starczej. Otępienie naczyniowe jest znacznie mniej prawdopodobne u osób, którzy praktykują zdrowego stylu życia.

Definicja

Otępienie starcze jest nie określonej choroby, ale raczej grupy objawów, które są spowodowane przez zmiany w funkcjonowaniu mózgu. Istnieją liczne i zróżnicowane objawy, które mają do czynienia z Poznania. Poznania odnosi się do aktu myślenia, postrzegania i uczenia się. Funkcji poznawczych, które mogą być dotknięte są podejmowania decyzji, wyrok, pamięci, orientacji przestrzennej, myślenia, rozumowania i komunikacji. Zmiany zachowań i osobowości są prawdopodobne, zależności od tego, jakie obszary mózgu są dotknięte. Większość starczej demencji są znacznie bardziej prawdopodobne w starszym wieku.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną otępienia starczego. To stanowi prawie połowa wszystkich przypadków. To jest, przynajmniej w części, to choroba genetyczna. Jego znakiem rozpoznawczym jest powstawanie amyloidu płytek i splotów neurofibratory. Jak tych nieprawidłowych białek wzrost liczby, komórek mózgu są zniszczone, a zatem nie mogą być tworzone nowe wspomnienia. W miarę postępu choroby, nieprawidłowych białek rozprzestrzeniać się na kolejne części mózgu, powodując śmierć komórki coraz cięższych awarii pamięci strat i mózgu.

Otępienie naczyniowe

Jest drugą najczęstszą przyczyną otępienia starczego otępienia naczyniowego. Jest również nazywany mullti-otępieniem. Tego typu stanowi około jednej trzeciej wszystkich demencji. W tym otępienia tętnic w mózgu twardnieje złogów tłuszczowych i nagromadzenie innych odpadków. To z kolei powoduje zablokowanie przepływu krwi. Komórki mózgu czy nie dostać tlen, czego potrzebują i oni umierają. Innych chorób i warunków, takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, choroby serca i cukrzycy, może zwiększyć utratę pamięci skojarzonego z tym otępienia. Bardzo często jest kombinacją choroby Alzheimera i demencji naczyniowej.

Czołowo-skroniowe płata demencji

Szacuje się, że tego płata otępienia czołowo-skroniowego stanowi około 10% wszystkich demencji starczej. Szkoda, jak sama nazwa wskazuje, jest w czołowych i skroniowych mózgu. Jeden szczególny rodzaj ten otępienia jest choroba Picka. To jest causeed przez zwiększoną liczbę pobranie organów w mózgu. Organy te powodują śmierć komórki. Jak ten i inne postęp demencji płata czołowo-skroniowe społecznie niewłaściwe zachowanie zwiększa. Język jest tracona w postaci większej liczby komórek w te płaty mózgu giną.

Ciała Lewy'ego i Parkinsona demencji

Demencji ciała Lewy'ego jest spowodowane przez zaburzenia mikroskopijne złogi białka, o nazwie Lewy'ego, w komórkach nerwowych. Te złogi niszczą komórki w mózgu w czasie. Demencji ciała Lewy'ego jest bardziej prawdopodobne spowodować niedobory w myśli, uwagi i koncentracji, a nie w pamięci i języka. Choroba Parkinsona jest wspólne zaburzenia neurodegeneracyjne ruch, który dotyczy około 1% osób powyżej 60 roku życia. To powoduje otępienie jest w około 40% osób z tą chorobą. Jest to również rodzaj demencji ciała Lewy'ego część mózgu, która dotyczy jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji, wyrok i percepcji wzrokowej. Pamięci pozostaje niezmieniona aż pod koniec choroby.

Odwracalne demencji

Odwracalne przyczyny demencji starczej można wyleczyć, przynajmniej częściowo, traktując współistniejącą chorobą. Przewlekłe narkomanii, wymienny nowotworów, krwiaków podtwardówkowy, normalne ciśnienie wodogłowie, witaminy B12 i inne niedobory witamin, niedoczynność tarczycy i Hipoglikemia może wszystko być skutecznie leczone. Dlatego ważne jest, aby zrobić pełną obróbka każdego, kto myśli, że demencji starczej.

Rozwiązanie do zapobiegania

Niektóre nieodwracalne demencji starczej jak choroba Alzheimera, które mają komponent genetyczny, nie można zapobiec. Początek tej choroby może być opóźnione przez unikanie lub rzucić palenie, jedzenie prozdrowotnego sposobu żywienia i prowadzenie aktywnych fizycznie i psychicznie. Nawet ludzie, którzy już mają choroby Alzheimera korzystać z robi te rzeczy. Farmakoterapia choroby Alzheimera spowalnia, ale ostatecznie choroba postępuje mimo wszystkich ewentualnych interwencji Otępienie naczyniowe prawdopodobnie mogą być zapobiegał przy po sam plan. Jeśli dobra dieta i umiarkowanej aktywności fizycznej czy nie kontroli podstawowych problemów zdrowotnych związanych z początkiem Otępienie naczyniowe, leki stosowane w leczeniu tych problemów zdrowotnych są niezbędne, aby uniknąć lub zmniejszyć nasilenie Otępienie naczyniowe. Dementia lobe czołowo-skroniowe i ciała Lewy'ego nie można zapobiec albo. Co gorsza objawy mogą być zarządzane tylko nieco z leków. Tam jest nie dobry skutecznego leczenia.