Jaki rodzaj dębów rzucić ich kora?

Jaki rodzaj dębów rzucić ich kora?

Żadnego gatunku dąb ma naturalnie peeling lub rzuca kory. Jednak drzewa cierpi obrażenia fizyczne, Inwazja insektów, grzybicze lub bakteryjne zakażenia lub uderzenie pioruna może stracić niektóre lub wszystkie z ich kora. Jeśli twój dąb rzuca kory, to może cierpieć na poważny problem. Uczenie się objawy chorób, które mogą powodować utratę Kora jest pierwszym krokiem w leczeniu swoich drzew.

Uderzenie pioruna

Uderzył piorun dąb może posiadać wewnętrznego uszkodzenia, które nie jest bezpośrednio widoczne. Jednak większość pioruna rozluźnić kory drzewa, powodując, że do powieszenia z drzewa w paski. Dębów ze znaczną ilością luźne kora może mieć również przypiekać znaków lub zapach spalonego. Traktować tych drzew przez usunięcie luźnych kory i uszkodzone gałęzie. Następnie należy zachować szczególną ostrożność drzewa, zapewniając mierzwa, nawozów i wody w okresach suszy. Piorun uderzył drzewo jest podatne na zakażenia bakteryjne, grzybicze i owadów i wymaga dodatkowej uwagi. Uszkodzone drzewa może umrzeć wkrótce po strajku, ale niektóre całkowite wyleczenie z czasem.

Rot

Mechaniczne urazy od kosiarki lub w trakcie budowy może powodować gnicie ustawic pod korą dębu w. Natrysk wodny powtarzające się mogą również zachęcać gnije. Kiedy gnić zestawów Kora i biel, Kora ostatecznie rozluźnia i peelingi. Usunięcie dotkniętych kory i wyizolować problem, jeśli to możliwe. Niektóre oaks może trzeba ściąć jeśli rot jest zbyt obszerny.

Gładkie Patch choroby

Grzybicze warunek ten powoduje duże płaty kory opadać z drzewa dębowego. To dotyczy wielu gatunków, w tym czarny dąb, dąb czerwony, dąb pin i dębu białego. Te grzyby rozkładają się korę zewnętrzną, odsłaniając gładkie, cienkie wewnętrznej kory. Ostatecznie dużą ilością pnia drzewa i gałęzi może rozwinąć się gładkie, wyglądające na bCzy patche. W niektórych warunkach grzyby wytwarzają owocniki biały lub krem, ale zwykle są one niewidoczne. Zgodnie z University of Illinois ten problem jest brzydki, ale rzeczywiście powoduje bardzo małe obrażenia do drzewa.

Usychanie dębu

Usychanie dębu jest grzybów stan w środkowo wschodniej Stany Zjednoczone. To zabija znacznej liczby drzew i wpływa na wszystkie gatunki. Usychanie dębu powoduje charakterystyczny liść brązujący począwszy od czubka, następuje utrata liści. Może także powodować maty grzyb na i w korze drzewa. Te maty można podnieść i roztrzaskać kora dębu, powodując nieprzyjemne zapachy, utrata kory i zarażenia przez chrząszcze. Te owady żyją pod korą jako wtórne zakażenia i może spowodować dalsze straty kory.