Jaka jest różnica między secesyjnym idealna linii Art Deco?

Jaka jest różnica między secesyjnym idealna linii Art Deco?

Stylu art nouveau jest ruchem artystycznym, które zwiedzać historyczne i naukowe perspektywy początku 1900. Stylu art nouveau chciał połączyć sztuki z normalnego życia. Eleganckie i dekoracyjne, secesyjnym została ekologiczne w przyrodę, szczegółowe wzory łukową. Art deco po secesji i zbadać pomysłów, które były powszechne w stylu Bauhaus, polegające na gładkie, geometryczne kształty, formy funkcjonalne i fryzur awangardowych. Podczas secesji i art deco, w czasach pojawiły się podobne, rozmaite różnice były widoczne.

Secesyjne

Jaka jest różnica między secesyjnym idealna linii Art Deco?

Stylu art nouveau, popularny w latach 1890-1900, zbadać symboliczne ozdobny styl oparty na serpentynach krzywe z licznymi liniowy zakrętów i włącza. Styl wykorzystywane liniowe, lub pokryte, wzorce, które odzwierciedla organicznych kształtów, najczęściej kształt lilia lub winorośli. Podczas secesji, lub tłumaczenie z francuskiego rozumieniu "nowej sztuki," opisane estetyki ekologicznej linie i obrazy, art deco dążyć do uproszczenia linie i wyrażona piękno w liniowej geometrii.

Art Deco

Jaka jest różnica między secesyjnym idealna linii Art Deco?

Art deco, popularny w latach 1920 i 1930, wykorzystane geometrii w odważne, Kontrastowe kolory, które zaproponował ruchu i nowe pomysły. Podczas gdy secesyjnym przeznaczone do sztuki i rzemiosła na wyższy poziom sztuki, art deco oferowane abstrakcyjna widok pochodzi od awangardy, która wyrażona nietypowe pomysły sztuki. Stylu art nouveau przeciwstawia ten pomysł, próby dostosowania stylu na wyższy poziom artystyczny aprecjacji. Po rewolucji przemysłowej art deco był pod wpływem szybkiego wzrostu w obszarach miejskich oraz nowych osiągnięć technologicznych.

Cechy sztuki secesyjnej

Zdaniem Francji Discover "Niepohamowany entuzjazm formy, koloru i linii" były najbardziej identyfikujące charakterystyczne dla secesji. Linie zakrzywione, a nie prosto i było przydomek makaronu, kręgosłupa szyjnego, tasiemca i styl dym papierosowy.

Cechy stylu Art Deco

Jednym z najbardziej identyfikacji cech stylu art deco jest "Ziggurat" lub schody typ konstrukcji. Art deco kształty są również nazywane "Zig-Zag" lub "Błyskawicę" linii, zgodnie z Art Deco Society z plaż Palm. Zaokrąglone narożniki, wielokrotności trzech z tych samych pozycji i usprawnione linie w kolorach, które kontrastują z tłem są powszechne w stylu art deco. Paski pokryte trzy wyścigi mogą być także obecne. Inne cechy stylu art deco obejmują geometrycznych form i kształtów; szkło mleczne; Neon; małe, okrągłe okna; obrazy w przyszłości; centrum lub symetryczne równowagi; i terakota na podłogach, czyli kawałków marmuru lub szkła osadzone w przyciemniane cementu. Linie i obiekty były często powtarzane w grupach po trzy.

Projekt graficzny

Art deco styl projektowania graficznego używane linie proste formy geometryczne kształty do tworzenia obrazu dla celów estetycznych lub komercyjnych. Geometryczne linie zostały połączone z czcionki bezszeryfowe, lub typu bez końca uderzeń, do tworzenia plakatów i innych materiałów drukowanych. Stylu art nouveau używane roślin i innych form natury tworzą elementy projektu w obrazy. Kobiety często były głównym tematem secesyjnego.

Porównanie

Art deco po stylu Bauhaus; formy proste i solidne, składający się z "ścisłe geometryczne kontury, brak żadnych upiększeń i ledwo zgodnych historyczne kształty liter," według odwołanie sieci Web. Po pierwsze geometria wydawało się niewygodne, w porównaniu do płynne linie w stylu secesyjnym.