Jak zrobić dwustronny PCB

Jak zrobić dwustronny PCB


Obwody drukowane są najczęściej technologii montażu elementów. Stanowią oni trzon prawie każdy element elektroniczny. Dwustronny PCB jest miedzi laminowanie na obu stronach arkusza z tworzyw sztucznych. Chociaż akwaforta obwodów na pokładzie potrzebne skomplikowane metody, które poniesione koszty zbyt wysokie dla poszczególnych hobbystów, istnieją niedrogie techniki ruchu projekt obwodu od makiet na PCB. Prototypowej są mniej lutowania, wielokrotnego użytku deski używane do szybkiego tworzenia obwodów dla celów testowych.

Instrukcje

1 budować prototyp projektu na breadboard. Prototypy są modele z obwodów utworzonych na tablice tymczasowe, tak, że mogą być łatwo modyfikowane.

2 Sprawdź prototypu do zapewnienia, że to działa jak planowane i następnie włączyć prototyp do projektowania obwodów na komputerze przy użyciu narzędzie do projektowania PCB. To zrobić poprzez stworzenie nowego projektu z programu, wprowadzanie wymiarów, aby dopasować rozmiar twój PCB po pojawieniu się monitu.

3 wypełnić wzór przez umieszczenie poduszki i rysunek ścieżek. Klocki są elementy do zamontowania na pokładzie, podczas gdy utwory stanowią połączenia między składnikami.

4 obciążenia papieru fotograficznego/błyszczącego papieru do drukarki, ustawić możliwie jak najwyższy kontrast druku i druku zarówno wzory na stronie błyszczący papier. Wykończenia wzorów, aby dopasować rozmiar PCB.

5 taśma wzorów na plecy i twarz PCB z błyszcząca powierzchnia drukowane PCB miedzi.

6 Rozgrzej żelazkiem do maksymalnej temperatury, pokrycie PCB ściereczką i równomiernie stosować ciepła do PCB na około pięć minut z każdej strony z dużą ilość ciśnienia. To będzie przeniesienie obwodów drukowanych atramentu bezpośrednio na PCB. Ostrożnie Odklej papier, dzięki czemu może moczyć w wodzie przez 10 minut, jeśli przykleja.

7 wymieszać roztwór trawienia w płytkich plastikowym pojemniku zgodnie z instrukcjami na etykiecie butelki.

8 miejsce PCB do pojemnika i delikatnie wstrząsnąć pojemnik, tak, że rozwiązanie jest zawsze w ruchu. Ta operacja usunie nadmiar miedzi, która nie jest pokryta farb drukarskich. Jest to proces powolny i czas, jaki zajmuje zależy ile miedzi musi być wyryte PCB i stężenie roztworu wytrawiania.

9 umyć PCB przy użyciu wody i szorować toner z planszy z wełny stalowej, raz niepotrzebny miedź ma wyryte daleko. Nie stosować zbyt mocno wełny stalowej lub zniszczy miedzi ślady pod spodem.

10 wiercić żadnych otworów śledzenia na pokładzie z elektrycznego Wiertarka lub Wiertarka i zamontować elementy na planszy.