Jak znaleźć wszystkich uruchomień na Nikon D300

Jak znaleźć wszystkich uruchomień na Nikon D300

Migawki można nazwać serca aparatu. Kontroluje przepływ światła, które przechodzi od obiektywu na cyfrowy Czujnik lub płaszczyźnie filmu. Kiedy migawki nie powiedzie się, aparat nie będzie działać, dopóki jest zastąpiony. Na szczęście większość żaluzje mogą być zastąpione, a jeśli pracujesz z wyższym końcu cyfrowy aparat fotograficzny jak Nikon D300, koszt naprawy jest wart inwestycji. Migawki na Nikon D300 jest przystosowane do 150.000 dawek, według cyfrowy przegląd. Jeśli chcesz sprawdzić swój migawki, można to zrobić w domu.

Instrukcje

1 zainstalować pusty Towarzystwa Błysk pamięć karta w twój Nikon D300 i wziąć jeden obraz. Pobierz ten obraz na komputerze normalnie albo za pomocą czytnika karty lub kabel USB.

2 download freeware program Opanda na komputerze. Ten program wyodrębnia wszystkie dane z informacji zawartych w pliku zdjęcie, w tym liczbę dawek migawki w aparacie.

3 Otwórz Opanda "IExif Podgląd" i Znajdź obraz, który wziął z twój Nikon D300.

4 Użyj myszki komputerowe do przewijania danych i szukać pola "Całkowita liczba zwolnienia migawki aparatu." Liczby zawarte w tej dziedzinie jest liczba dawek w aparacie.