Jak umyć t-shirty, więc nie będzie się kurczył

Jak umyć t-shirty, więc nie będzie się kurczył

Powtórzone wycieczki przez pralka i suszarka może być zła wiadomość dla ubrania. T-shirty, zwłaszcza te wykonane z 100% bawełny lub mieszanki bawełny, są podatne na skurcz. Niektórzy producenci odzieży podjąć kroki zapobiegające odzież z kurczy się, ale nawet te ubrania są nie pasuje do wysokiej temperatury włosów. Podczas mycia swoje koszulki, pamiętać jedna prosta zasada---nigdy nie umieścić je w suszarce.

Instrukcje

• Traktować wszelkie plamy na koszulki z kijem plama lub Plamić Spedytor, jeśli są one szczególnie zabrudzone. Oddzielne koszule do jasnych i ciemnych Pale i umyć każdy stos oddzielnie.

• Umieścić swoje koszulki do pralki i ustawić maszynę do korzystania z zimna woda i delikatny cykl. Ciepłej wody i szorstki mycia cykli przeznaczony dla przedmiotów wielkogabarytowych zachęci koszule się kurczyć.

• Umieścić odpowiednią ilość detergentu do pralki. Za pomocą detergentu specjalnie opracowane do zimnej wody, aby uzyskać swoje koszule tak czyste jak to możliwe bez użycia ciepłej lub gorącej wody.

• Wyjąć t-shirty, po zakończeniu cyklu mycia.

• Zawiesić swoje wilgotne koszule na wieszaki i niech wyschnięcia. Ciepła jest, co powoduje, że koszulki termokurczliwe, więc uniknąć jak najwięcej jak to możliwe przy użyciu suszarki. A może ulec pokusie, aby umieścić swoje koszulki w słońcu do wyschnięcia szybciej, ciepła ze słońca może zmniejszyć swoje koszulki. Zamiast tego umieścić je na słońcu w pomieszczeniu z dobra powietrza.

• Niech twój powiesić t-shirty, dopóki nie są całkowicie suche. Prawdopodobnie potrwa co najmniej jeden dzień.

• Podłącz żelazko i ustawić ją na najniższe ustawienie. Suszenia na powietrzu nie usunie zmarszczki sposób suszarka ubrania będą, więc koszule będzie być bardzo pomarszczone prawdopodobnie wtedy, gdy są suche. Ten krok jest opcjonalny, i można pominąć, jeśli nie jesteś zainteresowany rezygnować kilka zmarszczek. Szybko przesuń żelaza na T-shirt, aby usunąć niektóre większe zmarszczki, ale należy unikać ustawienia wysokiej temperatury.

• Szukać stabilizowana koszulki przy zakupie koszulki w przyszłości. Stabilizowana koszulki może zmniejszyć nieco, ale nie tak bardzo jak inne bawełniane koszulki. Nadal należy unikać używania suszarki, nawet jeśli koszulę został zaprojektowany, aby oprzeć się skurczu.