Jak sprawdzić silnik elektryczny trójfazowy?

Jak sprawdzić silnik elektryczny trójfazowy?

Istnieje wiele rodzajów i rozmiarów silników elektrycznych do różnych zadań. Wspólnej, którą Ci znaleźć kolejny sklep narzędzia jak piły stołowe, tokarki i inne narzędzia ławki są silniki, które zazwyczaj wahają się od ¼ do 5 koni mechanicznych. Jednofazowe silniki elektryczne składają się na wspólny dom bieżącego. Silniki 3 fazowe działać płynniej, ponieważ prąd dochodzi w trzech fazach, które utrzymać przepływ stabilniejszy, ale wymagają specjalnych przewodów lub konwerter fazy.

Badanie silnika 3 fazowego

Jak sprawdzić silnik elektryczny trójfazowy?

Trójfazowe silniki są niezawodne i można uruchomić od lat bez problemów, bo oni mają nie szczotki i kilka ruchomych części. Jeśli silnik zatrzymuje się lub nie chce się włączyć, problem może pochodzić od zasilania lub ładowania, a także sam silnik. Najpierw należy sprawdzić napięcie na zaciskach. Ponieważ silnik ma trzy uzwojenia na jego rdzeń, będzie miał trzy oddzielne terminale wobec karmić im. Dołączyć miernika v dla każdego terminala, w czasie, aby zobaczyć, jeśli napięcie jest po prawej stronie poziomie na wszystkich trzech etapach. Jeśli nie jest, wygląda na problemy w zasilaczu. Jeśli napięcie jest prawo, trzeba szukać dalej. Upewnij się, że rozrusznik jest wyłączony lub wyłącznika bezpieczeństwa jest zaangażowany, więc silnik nie rozpocząć nieoczekiwanie podczas pracy na nim. Następnie odłącz go od obciążenia i spróbuj ponownie włączania silnika. Jeśli zaczyna, obciążenie jest źródłem kłopotów.

Sprawdzanie cewki

Skontroluj opór w uzwojenia cewki, przy użyciu ohm licznik. Najpierw odłączyć lub zablokować się moc. Zacząć od badania cewka T1-T4. Tam powinien być jakiś opór, jeśli uzwojenia cewki jest dobry. Im większy silnik, tym mniejszy opór, ale powinny zawsze być niektóre. Jeśli nie ma żadnego oporu (czytanie zero), uzwojenie ma zwarcie. Czytanie nieskończone oporu wskazuje otwarty obwód. Skoro masz opór cewki pierwszy, można sprawdzić inny dwa. Jeśli oni są okablowane w serii circuit, opór dwa zwoje powinny być dwukrotnie większa od jeden sam. W obwodzie równoległym opór jest o połowę, jeśli pracują prawidłowo. Że powinien powiedzieć które, jeśli którykolwiek z cewek jest problem.