Jak sprawdzić poziom żelaza

Jak sprawdzić poziom żelaza

Badania poziomu żelaza jest istotne dla osób z anemii, niedożywienie lub inne powikłania niedobór żelaza. Brak żelaza i anemii, może powodować osłabienie, zmęczenie i siniaki. Bez żelaza ciało nie może zrobić odpowiednie hemoglobiny, według nas krajowych biblioteki z medycyny (NLM). Proces sprawdzania, poziom żelaza jest proste dla dobrze wyszkolony personel medyczny.

Instrukcje

• Zidentyfikować odpowiedni dla naniesienia krwi żyły. Oczyścić stanowisko badawcze z antyseptyczne i sterylnego wacika. Typowe obszary obejmują wewnątrz łokcia lub kieszeń.

• Owinąć ramię z gumką wywierania nacisku na obszarze badawczym, powodując żyły wypełniają się krwią.

• Wstaw igły do żyły. Powoli odciągnąć fiolki do próbki wypełnia między 6 i 10 ml, w zależności od wymogów swojej placówki.

• Wycofać fiolki z igłą i zamknąć go z fiolki WPR. Etykiety naklejki z identyfikatorami pacjenta i zastosować go do rury. Wycofać igły z żyły, jako miejsce sterylnego wacika na ranie. Zastosować ciśnienie do witryny przez 10 sekund, a następnie przykryć bandażem.

• Wyślij fiolki do laboratorium do analizy pod mikroskopem. Wyniki mogą potrwać do 2 dni. Zgodnie z NLM normalne wyniki mężczyzna będzie 12-300 ng/ml i dla kobiet będą 12-150 ng / ml. Ng/ml odnosi się do liczby nanogramów na mililitr.