Jak pisać komentarze wydajność pracy Recenzje

Jak pisać komentarze wydajność pracy Recenzje

Jeśli jesteś menadżerem, który wyświetla Opinie wydajność pracownika jako trochę I rozsianych i T przekraczania ćwiczenia, może również być brakuje podstęp. Opinie wydajność, gdy prowadzone prawidłowo, są jedną z najlepszych metod określenia mocnych i słabych stron pracowników. Jeśli jesteśmy zdecydowani przynosi obecnie najlepsze w swoich ludzi, biorąc uporządkowanego podejścia do wykonania przeglądu komentarze pomogą Ci pchnąć ich do następnego poziomu.

Instrukcje

• Trochę czasu, aby zrobić trochę przygotowania i badania przed układaniem przeglądu okresowego wydajność pracownika. Twoje komentarze może mieć duży wpływ na twój pracownik, tak ważne jest, aby upewnić się, że jesteś sprawiedliwy i evenhanded. Unikać pozwalając ostatnie wydarzenia kolor wyrok taki czy inny. Komentarze powinny odzwierciedlać twój pracownik wydajności przez cały okres przeglądu, nie tylko ostatnie kilka tygodni. Nie będzie skłonna do bazy notatek recenzji na ostatnich cock-up lub wyjątkowe osiągnięcia. Jeśli to konieczne, wrócić przez swojego pracownika Akta osobowe aby pomóc że skupić się na większy obraz.

• Podział twój pracownik przegląd wyników w poszczególnych sekcjach. Nagłówki, które być może zechcesz użyć będzie zależeć od jej stanowisko i branży pracujesz, ale frekwencja, komunikacji, kreatywności, obsługi klienta, wiedza i przywództwa są to tylko kilka przykładów obszarów, które mogłyby obejmować. Compartmentalising pracowników Opinie wydajność pozwolą Ci skupić się na konkretnych obszarach, które mogą wymagać uwagi.

• Rozpoczęcie komentarze, które można dodać do każdej sekcji twój pracownik przegląd wyników z kilku słów pochwały. Określenie obszarów, w których pracownik przekroczył oczekiwania i oferują pat na powrót, jeśli ona poszła ponad i poza w jakikolwiek sposób. Spróbuj zebrać pewne zachęty, nawet jeśli masz do czynienia z pisania sprawozdania w dużej mierze negatywne.

• Przejść do identyfikacji obszarów. Utrzymać dźwięk miły i profesjonalny, ale szczerze mówiąc o jakiekolwiek ulepszenia, które muszą być wykonane. Większość ludzi radzi sobie z negatywnych opinii jest przedstawiona w sposób konstruktywny. Jasno, że Twoje komentarze są dla swojego pracownika korzyści, i że koncentrując się na obszarach słabości, którą można zidentyfikować pomoże jej postępu jej kariery i lepiej jej wkład do swojego zespołu.

• Wykonaj wszelkie uwagi na obszary, które wymagają uwagi z proponowanego planu i harmonogramu koncentruje się na zapewnieniu koniecznych ulepszeń. Było jasne, że jesteś gotów zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pomóc adres pracownika już występujących problemów. Oferują dodatkowe szkolenia lub elastyczne godziny pracy, jeśli uważasz, że byłoby to pomoc.

• Zaplanować spotkanie z pracownikiem do omówienia komentarzy dodanych do jej wykonania przeglądu i Potwierdź kurs działania. Słuchać żadnych myśli, jakie ona oferuje na komentarze i patrzeć do identyfikacji dodatkowych sposobów, które mogą być w stanie pomóc z jej opinii. Pozwolić swojemu pracownikowi omówić szczegółowo i mówić gdzie widzi jej kariera kilka lat w dół.