Jak naprawić tiulu

Jak naprawić tiulu


Tiul jest delikatny siatki wykonane z nylonu, który nosi nazwę miasta, w którym po raz pierwszy dokonano: Tulle, Francja. Materiał ten jest używany aby dodać pełnię suknie i sukienki formalnych, i jest to również materiał z którego są wykonane Suknie ślubne welony. Ze względu na swój delikatny charakter Tiul jest szczególnie podatne na pękanie i łzy. Jeśli masz suknię ślubną, welon lub inne ubranie z tiulu zgrywanie, ukrycia rip z tkaniny niewiem klej i kawałka tiulu z ukrytej warstwie.

Instrukcje

1 środka dołka, aby określić jak duży kawałek tiulu czesci potrzebujesz. Jeżeli otwór jest bardzo mały, po prostu strony stitch to zamknięte z jakieś pasujące kolorowe wątku.

2 wycięte czesci kawałka tiulu z ukrytych warstw ubioru. Jeśli nie masz luksusowe cięcia tiulu z ukrytych warstw (na przykład, jeśli są naprawy welon, który jest jedna warstwa), kupić niewielką ilość tiulu który pasuje kolor elementu.

3 wykończenia kawałka tiulu, tak, że jest kilka centymetrów (o 1 cal) większe niż otwór w tiulu. Umieść element tiulu, który jest naprawiany na zadaszonym, płaski blat.

4 poke otwór w górnej części klej niewiem tkaniny go otworzyć i stosować wazeliny do górnej części dyszy do zapobiegania kleju ze sznurka i na innych częściach tiulu.

5 zastosowanie cienka linia kleju po obwodzie otworu i delikatnie umieścić kawałek wymiana na klej. Umożliwić dwa kawałki sklejaniu, ale podnieś tiulu z płaskiej powierzchni, jak klej wysycha tak, że element nie przylegają do powierzchni.