Jak leczyć palić w piecu

Jak leczyć palić w piecu

Palenie się na piecu jest zaskakujące i przykre zdarzenie. Twoja skóra może być ból, obrzęk, czerwony lub wrażliwa na dotyk. W niektórych przypadkach pęcherze mogą tworzyć na stronie palić. Leczenie oparzeń piekarnik może być wykonana w domu przez chłodzenie spalić i stosowania ochrony skóry. W skrajnych przypadkach, takich jak sczerniałe skóry lub drętwienie skóry nagrywania jest uważany za Ratownictwo medyczne i wymaga pomocy medycznej.

Instrukcje

• Ocenić stopień i nasilenie spalania. Według MayoClinic.com first-degree oparzenia wpływają na tylko zewnętrznej warstwy skóry i powodować ból, zaczerwienienie i obrzęk ale nie powodują powstawanie pęcherzy. Oparzenia drugiego stopnia wpływać na zewnętrznej warstwy skóry i warstwy poniżej. To powoduje ból, obrzęk i pęcherzy. Uszkodzenie może dać skórze biały lub czarny wygląd, i skóra może stać się numb. Uszkodzenie są uważane za Ratownictwo medyczne i powinny być traktowane przez lekarza.

• Jeśli skóra jest nieprzerwany, uruchomić nagrywanie pod zimną wodą lub umieścić w łaźni z zimną wodą, aż zmniejsza ból. Nie należy umieszczać lodu na nagrywanie, ponieważ to dalsze uszkodzenie obszaru spalony. Niskich temperaturach zmniejszyć obrzęk i ból.

• Pokrycie spalania z bandaż sterylny suchy lub czysty opatrunek unikając nacisk i tarcie. Nie należy używać bawełny, która będzie łatwo wejść do rany. Zawijanie spalić trzyma powietrze z kontaktu z nagrywania i chroni skórę pęcherze.

• Weź over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub paracetamol do zmniejszenia bólu i obrzęku. Nie podawać aspiryny dzieciom poniżej 12. Odzyskiwanie z grypy lub ospy wietrznej dzieci nigdy nie należy kwas acetylosalicylowy podawany.