Głowę idealna ucha zatorów

Głowę idealna ucha zatorów

Przekrwienie głowy i ucha może być denerwujące, niewygodne i nawet bolesne. To nie tylko wystąpić w sezonie przeziębień i grypy. To może się zdarzyć przez cały rok, z różnych powodów. Jeśli rozpoznajesz objawy tak szybko, jak się stało, można traktować go przed staje się bardziej poważne.

Przyczyny

Najczęstsze przyczyny głowy i ucha zatorów są przeziębienia i alergie. Śluzowych nosa i zatok stają się stan zapalny i obrzęk. Ten obrzęk może blokować trąbki słuchowej, który łączy się z tyłu nosa oraz drenaż ucha i kontroli ciśnienia w uchu środkowym. Jeśli ta rurka jest zablokowany, ucho czuje się pełna i dotyczy słuchu. Podróże lotnicze można również umieścić ciśnienia w uchu środkowym i powodować ból.

Objawy

Objawy przeciążenia głowy i ucha mogą obejmować ból głowy i ból ucha. Twarzy, głowy i uszu może boleć od ciśnienia obrzęk tkanek w nosa i zatok. Może masz Katar, w wyniku zatok opróżniania. Płyn może kumulować się w ucho, co trudno usłyszeć. Możesz usłyszeć pęknięcia lub popping podczas połykania, żuć lub wydmuchać nos.

Leczenie

Leków sformułowane w leczeniu objawów przeziębienia i alergie może pomóc zmniejszyć obrzęk i zatok nosowych, które mogą obniżyć ciśnienie. Leki przeciwhistaminowe mogą wysychać błon śluzowych, przyczyniając się do zmniejszenia drenaż. Antybiotyki mogą być wyznaczone do walki z infekcją bakteryjną. Aerozole do nosa może być również zalecane przez lekarza. Według Narodowego Instytutu Zdrowia over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i paracetamol może pomóc złagodzić ból ból ucha.

Względy

Ucho wewnętrzne jest odpowiedzialny za poczucie równowagi, więc jeśli kanałach odwadniających do uszu są zablokowane, może to spowodować zawroty głowy. Po zatłoczenie jest traktowany, to uczucie powinien ustąpić. Jeśli ból ucha przestaje nagle, może to być oznaką pęknięcia błony bębenkowej, co wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Ostrzeżenia

Nie umieszczaj wacików bawełnianych lub inne obce w uchu. Istnieje ryzyko przebicia Twojej błony bębenkowej i odsłaniając ucho do zakażenia. Nie dać dzieciom aspiryny na ból ucha lub głowy ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a, potencjalnie śmiertelne choroby. Nie stosować dłużej niż zalecane spray do nosa. Długotrwałe stosowanie może rzeczywiście spowodować podrażnienie błon śluzowych. Skonsultować się z lekarzem, jeśli ból i zatorów trwa dłużej niż 48 godzin.