Cedr trzęsie vs półpasiec

Cedr trzęsie vs półpasiec

Wybór nowych materiałów dachowych jest bardzo ważne jak dachy są instrumentalne w ochronie całego domu z elementów. Drewna trzęsie z cedru dawna opcja, choć skład gonty stworzony z asfaltu zyskały popularność ze względu na ich niski koszt. Oba materiały mają zalety do rozważenia przed dokonaniem zakupu.

Trwałość

Standardowe gontowymi dachami są trwałe absorpcji skutków i do czynienia z opadów, choć poszczególne gonty czasem puścić, jeśli wiatry uzyskać wysokie. Kompozycja gonty są ognioodporne. Cedr trzęsie są dobrze na obszarach gdzie Pogoda nie jest dużym problemem, choć nie są ognioodporne. Cedr trzęsie maja również gnić lub formy w czasie jeśli nie starannie utrzymane. Owady się wewnątrz cedr trzęsie podczas gdy pozostają one zwykle jasny kompozycja półpaśca.

Estetyka i środowiska

Cedr trzęsie wyglądają podobnie jak drzewa, które są tworzone z a skład Gonty mogą być produkowane w dowolnym kolorze lub specyfikacje wyglądają. Kompozycja półpaśca dostać dużo lepszy pod presją słońca niż cedr trzęsie. Ponieważ cedr trzęsie pomoc z izolacja domu, mogą pomóc niższe rachunki za energię i korzystne dla środowiska. Kompozycja gontem dachy są czasem tworzone z recyklingu z włókna szklanego i asfaltu, który zapewnia również korzyści dla środowiska naturalnego.

Konserwacja i instalacja

Ponieważ cedr trzęsie się tak wiele problemów z gnije i owadów szkodników, musisz stale utrzymywać je czyste i wolne od zanieczyszczeń. Skład gontów trzeba mniej konserwacji i często może być zainstalowany na istniejących gontowym. Jeśli gontem wieje, można łatwo zastąpić indywidualne gontem. Cedr dachy są dużo cięższe i są trudniejsze do instalacji, więc może trzeba fachowej pomocy. Kompozycja gontowymi dachami często może być zainstalowany przez tych, którzy są dobre z ich rąk.

Wartość

Cedr dachy kosztują więcej kupić niż ich odpowiedniki gontem składu. Lepszą jakość drewna, tym wyższa cena będzie. Pomimo kosztów cedr dach wykonany z twardzieli jest zdolny do trwałego wieku jeśli pod opieką na bieżąco. Kompozycja półpasiec może muszą być zastąpione co kilka dekad. Różnica w trwałości przyczynia się do wyrównania początkowego kosztu, choć cedr trzęsie może również kosztować więcej, aby zainstalować i utrzymywać, jeśli coś pójdzie nie tak. Ryzyko pożaru to kolejny czynnik kosztów z cedru trzęsie.